Szajna Galeria

 Szajna Galeria w rzeszowskim teatrze

13 marca 1997 r. w czasie obchodów 75-lecia urodzin i 50-lecia pracy twórczej Józefa Szajny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie otwarto Szajna Galerię.
Jest to jedyna w Polsce i na świecie stała ekspozycja prac profesora Józefa Szajny, jednego z najważniejszych artystów XX wieku. Wszystkie dzieła, które można oglądać w Galerii są darem Profesora dla Rzeszowa - miasta, w którym się urodził.
W Galerii prezentowane są 54 prace: monumentalne obrazy, rysunki, collages, kompozycje przestrzenne oraz elementy scenografii do najwybitniejszych spektakli teatralnych Szajny. Od momentu powstania Galeria jest miejscem spotkań artystów różnych sztuk: plastyków, pisarzy, muzyków, ludzi teatru.
Przestronne pomieszczenie Galerii wypełnione pracami jednego z najważniejszych twórców teatralnych XX wieku posiada niepowtarzalny nastrój i klimat. Jest to idealne miejsce do przeprowadzania lekcji o sztuce i zajęć plastycznych.
Zwiedzanie Szajna Galerii możliwe jest indywidualnie i grupowo w dowolnym terminie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.


ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE w soboty (godz. 16.00-19.00)

GRUPY ZORGANIZOWANE (co najmniej 10 osób) po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu w Biurze Obsługi Widzów - tel. 017 853 22 52 (istnieje możliwość zwiedzania połączona z projekcją filmu.)

Istnieje również możliwość indywidualnego zwiedzania w dni robocze oprócz poniedziałków po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi Widzów w godz. 10.00-16.00.

Galeria czynna również na 30 minut przed każdym wieczornym spektaklem na Dużej Scenie, dla posiadaczy aktualnych biletów na spektakl.

Apel 2  - 1989 rok Apel1 Apel 10 Apel 7
   Apostoł Dante 2 - 1974 r.    Apostoł Dante 4 - 1974 r.